вівторок, 17 травня 2016 р.

Повідомлення про прийняття на роботу у разі сімущення посад не потрібно подавати, а для роботи за сумісництвом – треба!


    
   
КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
  
   Департамент заробiтної плати та умов працi
  
   Повiдомлення про прийняття працiвника на роботу

  
   ПИТАННЯ: Якi види трудових вiдносин входять до значення «найманi працiвники без трудової книжки»? 
  
   Чи повiдомляти про прийняття на роботу працiвника, якщо вiн працює за сумiсництвом, сумiщенням та договором цивiльно-правового характеру або прийнятий на тимчасове внутрiшнє сумiсництво? 
  
   ВIДПОВIДЬ: За частиною 3 ст. 24 КЗпП працiвник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повiдомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики з адмiнiстрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування про прийняття працiвника на роботу в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України.
  
   З урахуванням положень цiєї статтi було ухвалено постанову Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17.06.2015 р. № 413 «Про порядок повiдомлення Державної фiскальної служби та її територiальних органiв про прийняття працiвника на роботу».
  
   Вiдповiдно до ст. 21 КЗпП працiвник має право реалiзувати свої здiбностi до продуктивної i творчої працi, укладаючи трудовий договiр на одному або кiлькох пiдприємствах, в установах, органiзацiях, якщо iнше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторiн.
  
   Тобто працiвник має право виконувати, крiм своєї основної, iншу роботу на умовах трудового договору в однiй i тiй самiй установi, або кiлькох установах у вiльний вiд основної роботи час.
  
   Статтею 24 КЗпП не передбачено виняткiв для працiвникiв, якi працюють за сумiсництвом. 
  
   Тому в пунктi 4 форми повiдомлення про прийняття працiвника на роботу, встановленої названою постановою, має зазначатися категорiя особи (найманi працiвники з трудовою книжкою або найманi працiвники без трудової книжки), а саме: працiвник за основним мiсцем роботи чи працiвник за сумiсництвом. 
  
   Проте слiд зазначити, що чиннiсть КЗпП, у тому числi ст. 24, поширюється виключно на трудовi вiдносини, тобто коли з працiвником укладають трудовий договiр. На цивiльно-правовi договори чиннiсть КЗпП не поширюється. 
  
   Щодо питання сумiщення професiй, то вiдповiдно до ст. 105 КЗпП працiвникам, якi виконують на тому самому пiдприємствi, в установi, органiзацiї поряд зi своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за iншою професiєю (посадою) без звiльнення вiд основної роботи, провадиться доплата за сумiщення професiй (посад). Тобто сумiщення - це виконання роботи за iншою професiєю (посадою) на одному i тому самому пiдприємствi у свiй робочий час. 
  
   Отже, покладання на працiвникiв пiдприємства виконання поряд зi своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткового обсягу робiт не потребує повiдомлення Державної фiскальної служби або її територiальних органiв. 
  
   
Начальник вiддiлу, Неля СИНЬКО
   "Праця i зарплата" N 14 (978), 13 квiтня 2016 р.

  
  
   
 
По материалам: Навчальний центр «Домінанта»
   

Немає коментарів:

Дописати коментар