вівторок, 31 травня 2016 р.

Перейменування вулиці не зобов’язує відразу змінювати реєстрацію – Мін’юст


   
   Про це йдеться у відповіді Міністерства юстиції України, яку Український інститут національної пам’яті отримав на свій лист від 28 березня 2016 року щодо скасування адміністративного збору за внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
 
  

 
   Як повідомляється в листі, Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» не визначено певного терміну для внесення змін щодо місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку зі зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів.
 
  

 
   Враховуючи вищезазначене, суб’єкти господарювання можуть вносити зміни щодо назви вулиці у загальному порядку при внесенні змін до своїх установчих документів, пов’язаних зі зміною складу своїх учасників (засновників, власників), структури управління тощо.
 

    ДФС має свою думку с приводу цього питання: При перейменуванні вулиці - перереєструйте РРО
Сподіваємося, що лист Мін'юсту змусить ДФС відійти від своєї категоричної позиції.    
 

Податок на нерухомість - 2016 рік в Україні

Податок на нерухомість - 2016 рік в Україні:



'via Blog this'

НБУ разъяснил, как открывать счета клиентам, чьи адреса попали под переименование


    
   Рассказано об особенностях установления сведений о месте проживания клиентов банков, информирует ЮРЛИГА.
  
   При открытии счетов клиентам, чье место жительства или местонахождение зарегистрировано по адресу, по которому принято решение об изменении нумерации домов, переименовании улиц, населенных пунктов, административно-территориальных единиц, изменениях в административно-территориальном устройстве, банки должны добавлять к делам по юридическому оформлению счетов соответствующие решения Верховной Рады или органов местного самоуправления. Об этом рассказал Нацбанк в письме № 18-0005/45234.
  
   Напомним, согласно п. 2.1 гл. 2 Инструкции о порядке открытия, использования и закрытия счетов в национальной и иностранных валютах (далее - Инструкция), банки обязаны на основании официальных документов или заверенных их копий идентифицировать и верифицировать клиентов - владельцев счетов/представителей владельцев счетов/лиц, которые открывают счета в пользу третьих лиц в порядке, установленном законодательством по вопросам предотвращения и противодействия легализации доходов.
  
   Согласно абз. 1 п. 2.3 гл. 2 Инструкции, банк при идентификации и верификации клиента устанавливает идентификационные сведения о клиенте, предусмотренные ст. 9 Закона «О предотвращении и противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения» (далее - Закон).
  
   Пунктом 7 статьи 9 Закона определено, что реквизиты банка, в котором открыт счет клиенту, номер текущего счета, место жительства или место пребывания физлица - резидента Украины (место жительства или место временного пребывания физлица - нерезидента в Украине), сведения об исполнительном органе, а также другая информация, необходимая для изучения клиента, устанавливаются субъектом первичного финмониторинга на основании официальных документов и/или информации, полученной от клиента и заверенной им, а также из других источников, если такая информация является публичной.
 
 
 

Корректировать ли финрезультат при списании безнадежной дебиторки за счет резерва



    
   Фискалы разъяснили, нужно ли корректировать финрезультат на разницы, возникающие при списании безнадежной дебиторской задолженности за счет ранее сформированного резерва сомнительных долгов (далее — РСД).
  
   В частности, отметили чиновники, финрезультат до налогообложения уменьшают только тогда, когда РСД корректируют в сторону уменьшения, и на эту сумму увеличивают финрезультат до налогообложения в соответствии с национальными (или международными) стандартами.  Такое уменьшение финрезультата не связано со списанием безнадежной дебиторки за счет РСД.
  
   Если же за счет РСД списывают безнадежную дебиторскую задолженность, то финрезультат до налогообложения (определенный в финотчетности) не уменьшают на сумму списанной задолженности.
  
   При этом, отметили контролеры, на сумму расходов от списания сверх суммы РСД задолженности, не соответствующей признакам из пп. 14.1.11 Налогового кодекса Украины (далее — НКУ), финрезультат до налогообложения увеличивают.
  
   Также чиновники констатировали: если безнадежную дебиторку, соответствующую признакам из пп. 14.1.11 НКУ, в случае недостаточности суммы начисленного РСД списывают с активов на другие операционные расходы, то финрезультат до налогообложения не увеличивают.
  
   Письмо ГФС от 05.05.2016 г. № 10101/6/99-99-15-03-02-15 «Об отдельных вопросах обложения НДС»
 
По материалам: ВоБУ
 

Податкова соцпільга: випадки застосовування і приклади від ДФСУ


    
   
Податкова соцпільга: випадки застосовування і приклади від ДФСУ
  
   (для новоприйнятих і звільнених, сумісників, «дитячі» пільги, для працівників – студентів або пенсіонерів)

  
   
КОНСУЛЬТУЄ ДЕРЖАВНА ФIСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   Департамент доходiв i зборiв з фiзичних осiб
  
   Податкова соцiальна пiльга у 2016 роцi

  
   Податковим кодексом України (далi - Кодекс) установлено, що податкова пiльга - це передбачене, зокрема, податковим та митним законодавством звiльнення платника податкiв вiд обов'язку щодо нарахування та сплати податку й збору, сплата ним податку i збору в меншому розмiрi за наявностi пiдстав, визначених п. 30.2 ст. 30 Кодексу.
  
   Згiдно з п. 30.2 ст. 30 Кодексу пiдставами для надання податкових пiльг є особливостi, що характеризують певну групу платникiв податкiв, вид їхньої дiяльностi, об'єкт оподаткування або характер та суспiльне значення понесених ними витрат.
  
   Вiдповiдно до пп. «а» п. 30.9 ст. 30 Кодексу податкова пiльга надається, зокрема, через податкове вирахування (знижки), що зменшує базу оподаткування до нарахування податку та збору.
  
   Одним iз рiзновидiв такої податкової пiльги є податкова соцiальна пiльга (далi - ПСП), передбачена роздiлом IV «Податок на доходи фiзичних осiб» Кодексу, яка надає можливiсть платниковi податку на доходи зменшити нарахований загальний мiсячний оподатковуваний дохiд у виглядi заробiтної плати. Сума, на яку зменшується загальний мiсячний оподатковуваний дохiд, визначається як вiдсоток прожиткового мiнiмуму для працездатних осiб.

Скандал с Броварским пенсионным фондом - схемы сотрудничества ведомств Украины и "республик"

Скандал с Броварским пенсионным фондом - схемы сотрудничества ведомств Украины и "республик":



'via Blog this'

понеділок, 30 травня 2016 р.

Зміни до форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань

Затверджено Зміни до форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань
    
   З метою удосконалення форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, наказом Мін’юсту від 06.05.2016 р. № 1327/5 затверджено Зміни до форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
  
   Так, змінами затверджено:
  
   1) форму заяви про державну реєстрацію припинення відокремленого підрозділу юридичної особи;
  
   2) форму заяви про державну реєстрацію змін до відомостей про відокремлений підрозділ юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
  
   Також, внесено зміни до форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 06 січня 2016 року № 15/5,
  
   Наказ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування. Документ опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 24.05.2016 р. № 38.
 
По материалам: Мін’юст
 

Податковий кредит на підставі касових чеків


    
   Податківців запитали: яка кількість касових чеків, що додаються до звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, включається до складу податкового кредиту?
  
   У відповіді фахівці ДФСУ нагадали, що згідно з п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
   
   дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
   
   дата отримання платником податку товарів/послуг.
   
   Згідно з п. 201.11 ст. 201 ПКУ підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, також є:
   
   а) транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;
   
   б) касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку);
   
   в) бухгалтерська довідка, складена відповідно до п. 36 підрозд. 2 розд. XX ПКУ;
   
   г) податкова накладна, складена платником податку відповідно до п. 208.2 ст. 208 ПКУ та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних.
   
   Таким чином, до податкового кредиту включаються чеки, сума отриманих товарів/послуг за кожен день перебування особи у відрядженні по яких сукупно не перевищує 200 гривень (без урахування податку).
 
По материалам: Категорія 101.14 "ЗІР"
 

пʼятницю, 27 травня 2016 р.

Перелік послуг і режим роботи ЦОП

Перелік послуг і режим роботи ЦОП:



'via Blog this'

Кассовый аппарат – 2016, Украина (РРО): применение, отчеты, кому нужен

Кассовый аппарат – 2016, Украина (РРО): применение, отчеты, кому нужен:



'via Blog this'

Расчет отпускных в Украине – 2016 (как правильно рассчитать отпускные)

Расчет отпускных в Украине – 2016 (как правильно рассчитать отпускные):




четвер, 26 травня 2016 р.

Як відображати у Звітах № 1-РА та № 1-РТ обсяги зіпсованих, знищених, утрачених товарів


    
   ДФСУ в листі від 05.05.2016 р. № 4626/к/99-99-12-01-01-14 роз’яснила: під час заповнення Звітів № 1-РА та № 1-РТ, форми яких затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 р. № 49, обсяги зіпсованих, знищених, утрачених товарів відображаються в колонці 7 «Примітки» із зазначенням відповідних пояснень.
  
   Водночас контролери нагадали:
  • одиницею виміру, яка застосовується для складання Звіту № 1-РА, є тисяч декалітрів і має формат даних до шести знаків включно після коми;

  •    
  • одиницями виміру, які застосовуються при складанні Звіту № 1-РТ, для сигарет із фільтром, сигарет без фільтру та сигар є млн штук, для інших тютюнових виробів — млн штук або тонни та мають формат даних до шести знаків включно після коми.

  •    
 
По материалам: Інтерактивна бухгалтерія
   

Українцям збільшили відпустку і зменшили випробувальний термін

Четвер, 26 травня 2016 18:27


Українцям збільшили відпустку і зменшили випробувальний термін
17 травня Верховна Рада прийняла зміни до кодексу законів про працю, збільшивши мінімальну відпустку з 24 до 28 днів, зменшивши випробувальний термін для робітників з трьох місяців до одного. Про це в коментарі Gazeta.uaрозповіла директор з маркетингу компанії Head Hunter Україна Ірина Брицька.
"Крім того, за новим законом випробувальний термін не проходять працівники віком до 18 років, цьогорічні випускники профтехучилищ, технікумів та ВУЗів, звільнені з військової служби, інваліди, вагітні жінки, одинокі матері з дитиною віком до 14 років, переселенці, сезонні робітники та переможці конкурсу на посаду. Частина послаблень - це узаконення очевидних речей - як недоречність випробувального терміну для сезонників та набраних за конкурсом. Інша частина - соціальний захист вразливих верств населення. Але він може бути палкою з двома кінцями. І роботодавці можуть дуже неохоче брати на роботу молодь, переселенців та інших пільговиків, бо не впевнені, чи підійдуть їм ці працівники. А побачити їх у роботі на випробувальному терміні у них немає змоги", - сказала експерт.
За словами Ірини Брицької, у новому законі краще захищені права найманих працівників. Роботодавець не має права змінювати умови трудового договору без згоди працівників, не має право безпідставно відмовити при прийнятті на роботу тощо.
"Чимало поправок - вимога часу. Багато явищ увійшли в життя давно, але у законодавстві не відображувалися. А новий закон упорядковує це", - наголосила експерт.

Эхо Москвы :: Блоги / Венедиктов назвал фамилию преемника Путина

Эхо Москвы :: Блоги / Венедиктов назвал фамилию преемника Путина:



'via Blog this'

Незвичайний папірець: торгувати алкоголем можна з ліцензією, оформленою на аркуші формату А4

Незвичайний папірець: торгувати алкоголем можна з ліцензією, оформленою на аркуші формату А4:



'via Blog this'

понеділок, 23 травня 2016 р.

Лимит кассы предприятия в Украине – 2016: как рассчитать,установление

Лимит кассы предприятия в Украине – 2016: как рассчитать,установление:



'via Blog this'

На щорічну відпустку якої тривалості має право будь-який працівник?

Вподобана сторінка · 4 год
 
На щорічну відпустку якої тривалості має право будь -який працівник?

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону про відпустки будь-який працівник має право на щорічну основну відпустку тривалістю щонайменше 24 к.дн. за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Водночас Закон про відпустки та інші нормативно-правові акти передбачають більшу тривалість щорічних відпусток для певних категорій працівників. Перелік таких осіб шукайте в додатку до поточного номера на сайті dodatok.vobu.com.ua.
Разом із тим у ч. 3 ст. 10 Закону про відпустки встановлено верхню межу тривалості щорічної відпустки (основної та додаткової).

Так, загальна тривалість такого відпочинку працівника не може перевищувати 59 к.дн., а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, — 69 к.дн. Але це обмеження не поширюється на випадки, коли працівник бере поспіль декілька не використаних раніше (скажімо, за 2 попередні роки) щорічних відпусток.

Акцентуємо: святкові та неробочі дні (їх перелічено в ст. 73 КЗпП) не враховують під час визначення тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам із дітьми або батькам інваліда з дитинства підгрупи А I групи (ч. 2 ст. 5 Закону про відпустки).

Як складається податкова накладна при сплаті орендної плати за використання державного майна?


    
   Організаційні відносини, пов’язані з передачею в оренду майна державних підприємств, установ та організацій та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в державній та комунальній власності, підприємств, заснованих на майні, або перебуває у комунальній власності (далі – підприємства), їх структурних підрозділів, а також майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання державного майна, майна, що перебуває у комунальній власності, регулюються Законом України від 10 квітня 1992 року № 2269-XII «Про оренду державного та комунального майна» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2269).
  
   Методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються для об’єктів, що перебувають у державній власності, Кабінетом Міністрів України (п. 2 ст. 19 Закону № 2269).
  
   Пунктом 2 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 1995 року № 786 зі змінами та доповненнями (далі – Методика), встановлено, що розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем.
  
   У разі коли орендодавцем нерухомого майна (будинку, споруди, приміщення) є державне підприємство, установа, організація, розмір орендної плати погоджується з органом, визначеним в абзаці другому ст. 5 Закону № 2269.
  
   Так, п. 17 Методики визначено, зокрема, що у разі коли орендодавцем майна є Фонд державного майна, його регіональне відділення чи представництво, орендна плата спрямовується:
  
   за цілісні майнові комплекси державних підприємств – до державного бюджету;
  
   за нерухоме майно державних підприємств, установ, організацій (крім підприємств, установ та організацій галузі кінематографії, що належать до сфери управління Мінкультури, – на період до 31.12.2016) – 70 відсотків орендної плати до державного бюджету, 30 відсотків державному підприємству, організації, на балансі яких перебуває це майно;

середу, 18 травня 2016 р.

Копии документов в налоговую

Копии документов в налоговую:



'via Blog this'

Перерахування неприбутковій організації в декларації про прибуток підприємства


    
    Більшість підприємств стикалось з питанням перерахування коштів неприбутковим організаціям: членські внески в об’єднання, спілки чи асоціації, відрахування в профспілку від фонду оплати праці, перерахування в благодійні чи інші неприбуткові організації.
  
    В бухгалтерському обліку такі витрати визнаються витратами періоду, в якому вони були понесені (Дт 949). Безумовно, мають бути первинні документи, що підтверджують здійснення операції та документи, що підтверджують статус неприбутковості отримувача. На сьогодні, підтвердженням статусу неприбутковості є рішення контролюючого органу про внесення організацій до Реєстру (додаток 2 до Положення N 37). Про це неодноразово акцентувала ДФС в своїх консультаціях.
  
    В податку на прибуток дещо складніше. Підприємства, які не коригують фінансовий результат з метою оподаткування, враховують перерахування неприбутковим організаціям в повному обсязі. Ті ж підприємства, що визначають об’єкт оподаткування шляхом коригування бухгалтерського фінансового результату на різниці, мають врахувати обмеження пп. 140.5.9 ст.140 Податкового кодексу.
  
    Коригування фінансового результату звітного періоду відбувається в сторону збільшення на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, які на дату такого перерахування або передачі відповідали умовам, визначеним п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу, у розмірі, що перевищує 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.
  
    Якщо підприємство вирішило скористатися зазначеною нормою слід звернути увагу на такі моменти:
  
   1. 4% -й ліміт для коригування розраховується на весь календарний рік;
  
   2. базою для обчислення 4%-го ліміту, за діючою редакцією Податкового кодексу, є оподатковуваний прибуток.
  
   Якби мова йшла про 2015 рік, то база для обрахунку (оподатковуваний прибуток) цих 4 % бралась би з рядка 07 декларації за 2014 рік. 

вівторок, 17 травня 2016 р.

Відшкодування ПДВ – 2016 з бюджету (автоматичне, при експорті …)

Відшкодування ПДВ – 2016 з бюджету (автоматичне, при експорті …):



'via Blog this'

Особливості виправлення помилок у формі № 1ДФ

Особливості виправлення помилок у формі № 1ДФ | Сайт для бухгалтерів бюджетних установ:



'via Blog this'

Повідомлення про прийняття на роботу у разі сімущення посад не потрібно подавати, а для роботи за сумісництвом – треба!


    
   
КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
  
   Департамент заробiтної плати та умов працi
  
   Повiдомлення про прийняття працiвника на роботу

  
   ПИТАННЯ: Якi види трудових вiдносин входять до значення «найманi працiвники без трудової книжки»? 
  
   Чи повiдомляти про прийняття на роботу працiвника, якщо вiн працює за сумiсництвом, сумiщенням та договором цивiльно-правового характеру або прийнятий на тимчасове внутрiшнє сумiсництво? 
  
   ВIДПОВIДЬ: За частиною 3 ст. 24 КЗпП працiвник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повiдомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики з адмiнiстрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування про прийняття працiвника на роботу в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України.
  
   З урахуванням положень цiєї статтi було ухвалено постанову Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17.06.2015 р. № 413 «Про порядок повiдомлення Державної фiскальної служби та її територiальних органiв про прийняття працiвника на роботу».
  
   Вiдповiдно до ст. 21 КЗпП працiвник має право реалiзувати свої здiбностi до продуктивної i творчої працi, укладаючи трудовий договiр на одному або кiлькох пiдприємствах, в установах, органiзацiях, якщо iнше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторiн.

понеділок, 16 травня 2016 р.

Запрос из налоговой инспекции

Запрос из налоговой инспекции:



'via Blog this'

Орендна плата тільки від податкових агентів: чи декларувати доходи

Столичні податківці повідомили, що фізична особа, яка протягом звітного року отримувала доходи від надання в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) від податкових агентів, декларацію про майновий стан і доходи подавати не повинна. При цьому кількість податкових агентів, від яких отримано дохід, значення не має. Адже орендну плату оподатковує податком на доходи фізичних осіб податковий агент під час її нарахування (виплати). Лист ГУ ДФС у м. Києві від 27.04.2016 № 3272/К/26-15-13-04-14
Будь-яке використання матеріалів можливе лише за наявності гіперпосилання.

пʼятницю, 13 травня 2016 р.

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку:



'via Blog this'

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні:



'via Blog this'

Как получить ЭЦП бесплатно в налоговой? Получение ЭЦП (Украина).

Как получить ЭЦП бесплатно в налоговой? Получение ЭЦП (Украина).:



'via Blog this'

четвер, 12 травня 2016 р.

ПІДТВЕРДЖЕННЯ ВІДОМОСТЕЙ ПРО ЮРИДИЧНУ ОСОБУ В 2016 РОЦІ

Неділя, 13 березня 2016 12:10

    Підтвердження відомостей про юридичну особу
    Кожному підприємцю має бути відомий основний нормативно-правовий акт у сфері державної реєстрації суб’єктів господарювання, який ще до 2016 року мав назву: Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», та, згідно внесених змін від 26.11.2015 року змінив назву на Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (далі по тексту – Закон).
    Внесені зміни спрямовані на реформування системи надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації і забезпечення її відкритості та прозорості, оперативності та своєчасності, раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, оптимізацію витрат державних коштів. Серед зміни назви Закону, Закон отримав нову редакцію з новими правилами гри у сфері державної реєстрації суб’єктів господарювання.

    Щодо оподаткування податком на додану вартість операції з безоплатного розповсюдження товарів рекламного призначення

     Наш коментар:
    Дурне - не дурне, але й розумне не таке. Відповідають "юристи" від податкової, що при рекламній роздачі товарів населенню об'єкт оподаткування цих операцій визначається згідно договору. А яке кому діло, що ви з натовпом людей не уклали договорів, ні усних, ні письмових... І як з натовпом взагалі можна укласти усний договір? Оголосити з Лобного місця на Красній площі у Москві, що рекламний товар номінально коштує 120 грн, де 20 грн. ПДВ і додати посилання на ролик у Ю-тьюбі до Декларації з ПДВ?




    ДФСУ у листі від 19.04.2016 р. № 8819/6/99-99-19-03-02-15 розглянула ситуацию, коли платник податків здійснює операції з безоплатного розповсюдження товарів рекламного призначення з метою реклами власних виробів. При цьому для здійснення таких операцій платник придбаває у резидентів на митній території України товари рекламного призначення.
       
       Об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
       
        Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 ПКУ). При цьому операція з безоплатного надання товарів відноситься до операцій з продажу (реалізації) товарів (підпункт 14.1.202 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

    середу, 11 травня 2016 р.

    Види відповідальності за порушення трудового законодавства та оплати праці

    Аналітика від Дт-Кт: види відповідальності за порушення трудового законодавства та оплати праці | «Дебет-Кредит» - бухгалтерські новини:



    'via Blog this'

    Повний розрахунок з працівником і видача трудової книжки в день звільнення – обов’язок роботодавця !

    Повний розрахунок з працівником і видача трудової книжки в день звільнення – обов’язок роботодавця ! | «Дебет-Кредит» - бухгалтерські новини:



    'via Blog this'

    Кому слід подати декларацію з податку на прибуток за І квартал 2016 року

    Кому слід подати декларацію з податку на прибуток за І квартал 2016 року | «Дебет-Кредит» - бухгалтерські новини: "у Львівській області нагадує, що починаючи зі звітних кварталів 2016 року декларацію з податку на прибуток підприємств щоквартально повинні подавати платники податку на прибуток підприємств з доходом за минулий 2015 рік понад 20 млн грн (далі - квартальники).
    Також за підсумками першого кварталу 2016 року слід відзвітувати підприємствам, які з другого кварталу перейшли на спрощену систему опод"



    'via Blog this'

    Пособие по беременности и родам: рассчитываем правильно



    Автор: Боярчук Инесса, эксперт по вопросам оплаты труда, buhgalter911@mail.ua
    Вам нужно правильно рассчитать пособие по беременности и родам? Помощником в этом будет наша статья. Приступим...
    расчет пособия, страховой стаж, расчетный период
    От листка до пособия
    Прежде всего напомним, что решение о назначении пособия по беременности и родам принимает комиссия (уполномоченный) по социальному страхованию не позднее десяти дней со дня получения листка нетрудоспособности и оформляет это протоколом.
    Основанием для начисления пособия служит выданный в установленном порядке листок нетрудоспособности. Если же пособие назначают работнице-совместителю, то она предоставляет в комиссию: 1) копию листка нетрудоспособности, заверенную подписью руководителя и печатью по основному месту работы; 2) справку о средней заработной плате с основного места работы; 3) справки о средней заработной плате по местам работы по совместительству (если застрахованное лицо работает на нескольких работах по совместительству).
    Важно! Период обращения застрахованного лица за пособием ограничен сроком 12 месяцев со дня окончания отпуска в связи с беременностью и родами. Отсчет 12 месяцев начинается с месяца, следующего за месяцем, в котором закончился такой отпуск.
    Если работница по каким-либо причинам пропустила этот срок, то комиссия по соцстрахованию должна отказать ей в назначении пособия по беременности и родам.

    Відображення в податковому обліку з податку на прибуток та податку на додану вартість операції по списанню кредиторської заборгованості


        
       Нормами Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями, далі – ПКУ) розділ ІІІ «Податок на прибуток підприємств» викладено у новій редакції.
      
       Згідно з п.44.1 ст.44 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
      
       Пунктом 44.2 ст.44 ПКУ передбачено, що для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.
      
       Порядок розрахунку об’єкта оподаткування з податку на прибуток викладено в ст.134 ПКУ, згідно якої оподатковується прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III ПКУ (підприємства, у яких річний дохід від будь-якої діяльності за останній річний звітний період не перевищує двадцяти мільйонів гривень мають право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату).
      
       Згідно з п.3 Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку №1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013 №73 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.02.2013 за № 336/22868, зобов’язання – заборгованість підприємства, яка виникла внаслідок минулих подій і погашення якої в майбутньому, як очікується, призведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють у собі економічні вигоди.
      
       Пунктом 15 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.99 № 290 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 14.12.99 за № 860/4153, визначено, що доходом визнається сума зобов'язання, яке не підлягає погашенню.

    Індексація в роз’ясненнях Мінпраці


        
       Тетяна Мойсеєнко, податковий консультант, директор Навчального центру «Домінанта»
       
       
    Індексація нараховується пропорційно відпрацьованому часу

      
       Останні півроку бухгалтерами жваво обговорюється думка окремих фахівців щодо нарахування індексації пропорційно відпрацьованого часу: чи належить до пропорційно відпрацьованого часу періоду тимчасової втрати працездатності, відпускні, місяці прийняття і звільнення з роботи, з метою визначення суми індексації в поточному місяці?
      
       Проводячи аналіз законодавства (Постанову № 1078) та роз’яснення Мінсоцполітики з цього приводу можна дійти висновку, що з метою проведення індексації до неповного робочого часу відносяться: 
       
    • місяці прийняття на роботу і звільнення з роботи,

    •    
    • місяці, в яких працівники перебували на лікарняному,

    •    
    • місяці, в яких працівники перебували у відпустці,

    •    
    • місяці, відпрацьовані і режимі неповного робочого часу.

       Аналогічні висновки знаходимо і в листах Мінсоцполітики від 25.02.2016 р. № 75/10/136-16 (текст листа читайте нижче), від 12.10.2012 р. № 385/10/136-12.
      
       Що стосується iндексацiї грошового забезпечення пiд час вiдпустки вiйськовослужбовця, то оскiльки вiйськовослужбовцю не розраховується середнiй заробiток, суми iндексацiї та фiксована її величина мають виплачуватись у розрахунку за мiсяць (лист Мінсоцполітики від 12.10.2012 р. № 385/10/136-12).

    вівторок, 10 травня 2016 р.

    Заповнення звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Відповіді на запитання


        
       Нагадуємо, що статтею 16 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що суб’єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.
      
       Відповідно до ч. 3 ст. 16 Закону № 481, наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 затверджено форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення (форми № 1-РС, № 2-РС, № 3-РС, № 1-ОА, № 1-ОТ, № 1-РА, № 1-РТ).
      
       Ми вже знайомили наших користувачів з нюансами заповнення даних форм (див. Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення«Алкогольно-табачные» отчеты: изучаем новые формы). Однак порядок їх заповнення продовжує викликати безліч питань. Напередодні граничного терміну подачі звітів, ДФС на своєму веб-порталі розмістила відповіді на деякі з питань.
      

       Який граничний термін подання звітності про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та за який звітний період вона подається вперше?
      
       Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами щомісяця до 10 числа (9 число – останній термін подачі звіту) засобами електронного зв’язку в порядку, передбаченому для податкової звітності, подають до органу ДФС за місцем реєстрації такого суб’єкта господарювання звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів у роздрібній мережі за встановленою формою. Перший звітний період – квітень 2016 року. Згідно з п. 5 ст. 254 ЦКУ, якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є першим за ним робочий день. Таким чином, останній день подачі звіту за квітень 2016 року – 10 травня 2016 року.
       

    Наосліп на мінному полі: заповнюємо роздрібну алкозвітність

    Наосліп на мінному полі: заповнюємо роздрібну алкозвітність:




    четвер, 5 травня 2016 р.

    Форма №1-ОА

    ЗАТВЕРДЖЕНО
    наказом Міністерства фінансів України
    від 11 лютого 2016 року № 49

    ЗВІТ ПРО ОБСЯГИ ПРИДБАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ У ОПТОВІЙ МЕРЕЖІ

    за ________________ ____ року
    (місяць)
    Умови подання:
    Терміни подання:
    Суб'єкти господарювання усіх форм власності, які одержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, подають звіт до органів ДФС за основним місцем обліку суб'єкта господарювання
    ___________________________________________________________________________
    ___________________________________________________________________________
    (найменування контролюючого органу, до якого подається звітність)
    до 10 числа місяця, що настає за звітним
    Органи ДФС за основним місцем обліку суб'єкта господарювання подають зведений звіт у розрізі підприємств до ДФС
    до 13 числа місяця, що настає за звітним
    Форма № 1-ОА (місячна)

    ЗАТВЕРДЖЕНО
    Наказ Міністерства фінансів України
    11 лютого 2016 року № 49
    за погодженням з Держстатом

    Респондент:
    Код за ЄДРПОУ / реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта 1













    Найменування / прізвище, ім'я, по батькові ______________________________________________________________________________________
    Місцезнаходження / місце проживання _________________________________________________________________________________________
    ___________________________________________________________________________________________________________________________
    (поштовий індекс, область, район, населений пункт, вулиця/провулок,
    ___________________________________________________________________________________________________________________________
    площа тощо, № будинку/корпусу, № квартири/офіса)
    Реєстраційний номер ліцензії _______________
     

    I. Обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв

     (тис. дал)
    Продукція
    Залишок продукції на початок звітного місяця
    Обсяги придбання алкогольних напоїв у звітному місяці
    Обсяги реалізації алкогольних напоїв у звітному місяці
    Залишок продукції на кінець звітного місяця
    Примітки
    код
    вид
    усього
    у тому числі
    усього
    у тому числі
    від виробника
    від підприємств оптової торгівлі
    за імпортом
    у роздрібну торгівлю
    підприємствам оптової торгівлі
    на експорт
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13













    II. Перелік контрагентів, у яких здійснювалося придбання алкогольних напоїв

    Дата
    Код адміністративно-
    територіальної одиниці
    Найменування / прізвище, ім'я, по батькові
    Місцезнаходження суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи або місце проживання фізичної особи - суб'єкта господарювання, телефон
    Код за ЄДРПОУ / реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта 1
    Код продукції
    Всього придбано алкогольних напоїв у звітному місяці
    (тис. дал)
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7







    III. Перелік контрагентів, яким здійснювалася реалізація алкогольних напоїв

    Дата
    Код адміністративно-
    територіальної одиниці
    Найменування / прізвище, ім'я, по батькові
    Місцезнаходження суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи або місце проживання фізичної особи - суб'єкта господарювання, телефон
    Код за ЄДРПОУ / реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта 1
    Код продукції
    Всього реалізовано алкогольних напоїв у звітному місяці
    (тис. дал)
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7








    Керівник (уповноважена особа)
    _______________
    (підпис)
    ____________________________________
    (прізвище, ім'я, по батькові)
    Головний бухгалтер (особа, відповідальна за ведення бухгалтерського обліку)
    _______________
    (підпис)
    _________________________________
    (прізвище, ім'я, по батькові)

    М. П.
    (за наявності)

    ____________
    1 Зазначається фізичними особами, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.