01.06.2016 | |
Про це йдеться у відповіді Міністерства юстиції України, яку Український інститут національної пам’яті отримав на свій лист від 28 березня 2016 року щодо скасування адміністративного збору за внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
![]() Як повідомляється в листі, Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» не визначено певного терміну для внесення змін щодо місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку зі зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів. ![]() Враховуючи вищезазначене, суб’єкти господарювання можуть вносити зміни щодо назви вулиці у загальному порядку при внесенні змін до своїх установчих документів, пов’язаних зі зміною складу своїх учасників (засновників, власників), структури управління тощо.
По матеріалам: Український інститут національної пам’яті
ДФС має свою думку с приводу цього питання: При перейменуванні вулиці - перереєструйте РРО Сподіваємося, що лист Мін'юсту змусить ДФС відійти від своєї категоричної позиції. | |

17 травня Верховна Рада прийняла зміни до кодексу законів про працю, збільшивши мінімальну відпустку з 24 до 28 днів, зменшивши випробувальний термін для робітників з трьох місяців до одного. Про це в коментарі Gazeta.uaрозповіла директор з маркетингу компанії Head Hunter Україна Ірина Брицька.
"Крім того, за новим законом випробувальний термін не проходять працівники віком до 18 років, цьогорічні випускники профтехучилищ, технікумів та ВУЗів, звільнені з військової служби, інваліди, вагітні жінки, одинокі матері з дитиною віком до 14 років, переселенці, сезонні робітники та переможці конкурсу на посаду. Частина послаблень - це узаконення очевидних речей - як недоречність випробувального терміну для сезонників та набраних за конкурсом. Інша частина - соціальний захист вразливих верств населення. Але він може бути палкою з двома кінцями. І роботодавці можуть дуже неохоче брати на роботу молодь, переселенців та інших пільговиків, бо не впевнені, чи підійдуть їм ці працівники. А побачити їх у роботі на випробувальному терміні у них немає змоги", - сказала експерт.
За словами Ірини Брицької, у новому законі краще захищені права найманих працівників. Роботодавець не має права змінювати умови трудового договору без згоди працівників, не має право безпідставно відмовити при прийнятті на роботу тощо.
"Чимало поправок - вимога часу. Багато явищ увійшли в життя давно, але у законодавстві не відображувалися. А новий закон упорядковує це", - наголосила експерт.