вівторок, 12 квітня 2016 р.

Штрафні санкції з податку на прибуток за 2015 рік


    
   Податківців запитали: чи застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 123 Податкового кодексу України, якщо за даними перевірки діяльності платника податку на прибуток у 2015 році контролюючим органом встановлено заниження податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств?
   
   Відповідь була наступною. Згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у редакції, що набула чинності з 1 січня 2015 року, об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ.
   
   Перше подання звітності за формою Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (далі – Декларація), здійснюється за результатами діяльності за 2015 рік.
   
   Згідно з п.п. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 ПКУ контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать, зокрема, про заниження або завищення суми його податкових зобов’язань.
   
   Пунктом 123.1 ст. 123 ПКУ визначено, що у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ, -
   
   тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
   
   При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування -
   
   тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
   
   Водночас, п. 31 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що за наслідками діяльності у 2015 році штрафні (фінансові) санкції до платників податку на прибуток підприємств за порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств та повноти його сплати не застосовуються.
   
   Отже, якщо за даними перевірки результатів діяльності у 2015 році контролюючим органом встановлено заниження суми податкового зобов’язання, що виникло внаслідок порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств, то на підставі п. 31 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ штрафні санкції, передбачені ст. 123 ПКУ, до платника податку на прибуток підприємств не застосовуються.
   
   Разом з цим, на суму донарахованого контролюючим органом грошового зобов’язання нараховується пеня, передбачена ст. 129 ПКУ.
 
По материалам: Категорія "ЗІР"
   

Немає коментарів:

Дописати коментар