Якщо в податковій накладній помилка: лікнеп з виправлення:
четвер, 31 березня 2016 р.
середа, 30 березня 2016 р.
Неприбуткова організація може бути платником ПДВ

Додано 29.03.2016
Податківці зауважили, що положення пункту 133.4 Податкового кодексу України не містять застережень щодо перебування неприбуткової організації у Реєстрі платників податків на додану вартість. Тобто, якщо господарська діяльність такої організації вимагає зареєструватися платником ПДВ, це не впливає на перебування такої неприбуткової організації в Реєстрі неприбуткових установ та організацій.
Благодійний фонд, на думку податківців, також має право здійснювати діяльність із надання гарячого харчування соціально незахищеним верствам населення. Оскільки благодійні організації самостійно визначають сфери, види, місце (територію), строки і бенефіціарів благодійної діяльності в установчих документах, благодійних програмах або інших рішеннях органів управління.
При цьому, збереження статусу неприбуткової організації та неплатника податку на прибуток залежить від суворого виконання неприбутковою організацією умови використання своїх доходів (прибутків) для цілей, передбачених її установчими документами.
Екcпедитор наймає перевізника-резидента для міжнародного перевезення: у кого нульова ставка із ПДВ 30.03.2016
Налоговики разъяснили, как облагают НДС операцию по международной перевозке грузов, если, кроме экспедитора, в ней задействовано другое лицо (перевозчик):
1) если перевозчик — резидент и плательщик НДС, то экспедитор на стоимость услуг по международной перевозке начисляет налоговое обязательство по ставке НДС 0%;
2) если перевозчиком является нерезидент, то объекта обложения НДС не возникает.
В обоих случаях у экспедитора возникают налоговые обязательства на сумму вознаграждения, полученного от заказчика-резидента, по ставке 20%.
Письмо ГУ ГФС в Ровенской области «Об обложения НДС услуг по международной перевозке грузов при привлечении к перевозке других участников транспортно-экспедиторской деятельности» от 14.03.16 г. № 603/10/17-00-15-01-09.
Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=539840
1) если перевозчик — резидент и плательщик НДС, то экспедитор на стоимость услуг по международной перевозке начисляет налоговое обязательство по ставке НДС 0%;
2) если перевозчиком является нерезидент, то объекта обложения НДС не возникает.
В обоих случаях у экспедитора возникают налоговые обязательства на сумму вознаграждения, полученного от заказчика-резидента, по ставке 20%.
Письмо ГУ ГФС в Ровенской области «Об обложения НДС услуг по международной перевозке грузов при привлечении к перевозке других участников транспортно-экспедиторской деятельности» от 14.03.16 г. № 603/10/17-00-15-01-09.
Источник: http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=539840
Компенсаційний ПДВ аграрії показують тільки в бюджетній декларації 30.03.2016
Фіскали повідомили: сільгосппідприємства, які застосовують спецрежим обкладення ПДВ, нараховані умовні податкові зобов’язання на вимогу п.п. 198.5 та 199.1 ПКУ відображають винятково в рядку 4.1 бюджетної декларації із ПДВ
Аргументують свою позицію вони тим, що в абз. 6 п. 3 р. V Порядку від 28.01.16 р. № 21 чітко визначено: рядок 4.1. може бути заповнено лише в загальній декларації.
Тобто компенсаційний ПДВ за товарами/послугами, податковий кредит за якими було зафіксовано в спецрежимній декларації, сільгосппідприємство показує в бюджетній декларації.
І на доважок: на нашу думку, аби врівноважити умовно нарахований ПДВ у загальній декларації, спецрежимник має перенести до неї й раніше відображений податковий кредит із спецрежимної декларації (який компенсують). Для цього суму такого кредиту показують у спецрежимній декларації в рядку 13 зі знаком «-», а в бюджетній — у аналогічному рядку вже зі знаком «+».
понеділок, 28 березня 2016 р.
неділя, 27 березня 2016 р.
субота, 26 березня 2016 р.
четвер, 24 березня 2016 р.
середа, 23 березня 2016 р.
Складові річного доходу платника податку на прибуток

Додано 22.03.2016
Столичні податківці конкретизували складові річного «бухгалтерського» доходу, від розміру якого залежить, зокрема, обов’язок коригувати платником податку на прибуток фінансовий результат до оподаткування.
Так, для визначення річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), установленого за правилами бухгалтерського обліку, потрібно підсумувати такі показники Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід, форма № 2), як:
- чистий дохід від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг (рядок 2000);
- інші операційні доходи (рядок 2120);
- дохід від участі в капіталі (рядок 2200);
- інші фінансові доходи (рядок 2220);
- інші доходи (рядок 2240).
Нагадаємо, що платник податку на прибуток, річний «бухгалтерський» дохід якого не перевищує 20 млн. грн., має право прийняти рішення про некоригування фінансового результату до оподаткування.
Мораторій на перевірки у 2016 році лише для органів ДФС

Додано 22.03.2016
Мін’юст, посилаючись на норми законодавства та судову практику, акцентував увагу на тому, що обмеження щодо перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб — підприємців контролюючими органами тривало протягом січня — червня 2015 року.
Таке обмеження було встановлено пунктом 8 розділу III «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII.
На цей час строк дії зазначеної вище норми закінчився і жодного мораторію на здійснення перевірок, зокрема планових, не передбачено.
Нині діє лише обмеження на перевірки у 2015 та 2016 роках, установлене Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII (далі — Закон № 71). Закон № 71, зокрема, передбачає, що впродовж цих двох років контролюючі органи перевіряють підприємства/установи/організації, фізосіб- підприємців з обсягом доходу до 20 млн. грн. за попередній календарний рік винятково:
- з дозволу Кабміну;
- за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки;
- згідно з рішенням/вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
При цьому Закон № 71 направлений на врегулювання відносин, що виникають у сфері справляння податків і зборів, і під контролюючими органами розуміє ДФС та її територіальні органи.
вівторок, 22 березня 2016 р.
Коригування ПДВ через 1095 днів

Додано 22.03.2016
Ухвала ВАСУ від 18.02.2016 № К/800/11558/13
Позиція податківців щодо коригування ПДВ після сплину 1095 днів відома усім. Звичайно, вони проти цього, особливо у тих випадках, які стосуються зменшення податкових зобов’язань з ПДВ. Як головний аргумент вони приводять вимоги пункту 102.5 Податкового кодексу України (ПК).
ВАСУ спростував подібне рішення податкової інспекції, прийняте не на користь платника.
Вирішуючи питання про законність здійсненого платником коригування податкового кредиту з ПДВ, суд дійшов висновку, що статтею 192 ПК не передбачено обмежень у строках проведення відповідних коригувань податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ у разі збільшення чи зменшення суми компенсації на користь платника податку — постачальника. Відтак застосування контролюючим органом у такому разі положень пункту102.5 ПК, який встановлює, що заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених ПК, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування, є помилковим.
З 1 квітня діє нова форма податкової накладної - працюємо без штрафів!
Трохи більше тижня залишилося до моменту, коли черговий раз оновиться цей важливий для ПДВшного обліку документ. З 1 квітня 2016 року ми працюватимемо з новою формою податкової накладної (далі — ПН). Оновили також і Порядок її заповнення (див. Порядок № 1307).
Перевірте себе — чи готові Ви правильно оформляти обов'язкові реквізити ПН, щоб уникнути штрафів за ст. 1201 ПКУ? Адже постачальники вправі поскаржитися за формою додатка 8 за допущені Вами промахи.
Чи знаєте ви, що…
... З 1 квітня 2016 року зареєструвати податкову накладну можна виключно за новою формою. Це стосується як квітневих НН, так і березневих, а також тих, які з тих чи інших причин залежалися без реєстрації. Те ж саме стосується додатка до НН — розрахунку коригування (далі — РК). Причому РК за новою формою можна буде складати і реєструвати до ПН за старою формою.
... З нової форми ПН прибрали ряд необов’язкових реквізитів — місцезнаходження продавця і покупця; телефони; вид договору і форму проведених розрахунків.
... Заповнювати табличну частину НН доведеться з кінця. Спочатку заповнюють розділ Б, в якому формують обсяги поставки в розрізі номенклатури. А підсумкові показники обсягів поставки, нарахованого ПДВ і загальної суми поставки по даній НН виводять в її розділі А — вже в розрізі виду здійсненої операції, для якої передбачена та чи інша ставка ПДВ.
Хочете дізнатися більше? Читайте на сайті http://www.vobu.com.ua/ukr/news/view/53460
Ответственность за нарушение требований законодательства о ЕСВ с 2015 года
Ответственность за нарушение требований законодательства о ЕСВ с 2015 года
Финансовые санкции (Закон о ЕСВ)
Вид нарушения | Размер штрафа (ст. 25 Закона о ЕСВ) |
1. Уклонение от взятия на учет или несвоевременная подача заявления о взятии на учет | Штраф в размере 170,00 грн (п. 1 ч. 11) |
2. Неуплата (неперечисление) или несвоевременная уплата (несвоевременное перечисление) ЕСВ | Штраф в размере 20 % своевременно не оплаченных сумм (п. 2 ч. 11) |
3. Доначисление органом доходов и сборов или плательщиком своевременно не начисленного ЕСВ | Штраф в размере 10 % такой суммы за каждый полный или неполный отчетный период, за который доначислена такая сумма, но не более чем 50 % суммы доначисленного ЕСВ (п. 3 ч. 11) |
4. Ненадлежащее ведение бухгалтерской документации, на основании которой начисляется ЕСВ | Штраф в размере от 136,00 до 255,00 грн (п. 5 ч. 11) |
5. Неуплата, неполная уплата или несвоевременная уплата суммы ЕСВ одновременно с выдачей сумм выплат, на которые начисляется ЕСВ (авансовых платежей) | Штраф в размере 10 % таких сумм (п. 6 ч. 11) |
6. Неподача, несвоевременная подача, подача не по установленной форме отчетности по ЕСВ | Штраф в размере 170,00 грн за каждое нарушение. За повторное в течение года нарушение — штраф в размере 1020,00 грн за каждое такое нарушение (п. 7 ч. 11) |
понеділок, 21 березня 2016 р.
Україна переходить на літній час
У ніч з 26 на 27 березня 2016 р. (о 3 годині за київським часом) Україна переводить стрілки годинника на одну годину вперед, таким чином перейшовши на літній час.
Нагадаємо: переведенням годинників щопівроку завдячуємо постанові КМУ «Про порядок обчислення часу на території України» від 13.05.96 р. № 509. Востаннє годинники переводили у ніч на 25 жовтня 2015 р. під час переходу на зимовий час.
субота, 19 березня 2016 р.
Неознайомлення платника з наказом про перевірку до її початку

Додано 18.03.2016
Ухвала ВАСУ від 15.03.2016 № К/800/42887/14
Невиконання контролюючим органом законодавчих вимог щодо ознайомлення платника з наказом про документальну позапланову невиїзну перевірку, відомостями про дату її початку та місце проведення у встановлений законом спосіб до початку її проведення, є підставою для визнання перевірки незаконною та відсутності її правових наслідків. Відповідно, прийняті за результатами такої перевірки податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню.
Такого висновку дійшов ВАСУ, посилаючись на пункт 79.2 Податкового кодексу України. Адже лише дотримання вимог зазначеної норми надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.
Йдеться про необхідність надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
пʼятниця, 18 березня 2016 р.
середа, 16 березня 2016 р.
Порядок оподаткування пенсій

Додано 15.03.2016
Суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону), отримуваних з Пенсійного фонду України, не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб, якщо їх розмір не перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року. Сума перевищення оподатковується ПДФО за ставкою 15%.
При цьому в повному розмірі не оподатковуються пенсії, призначені учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-ХІІ (далі — Закон № 3551).
Також податківці нагадали, що працюючим пенсіонерам у період роботи пенсії, розмір яких перевищує 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Таке обмеження не стосується інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону № 3551. Після звільнення з роботи виплата пенсії у повному обсязі поновлюється.
Вартісна межа для ОЗ підвищується до 6000 грн з 1 вересня
11 серпня 2015 / 10:00

Новини публікуються мовою оригіналу
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» від 17.07.2015 р. № 655-VIII унесено зміни до пп. 14.1.138 ПКУ, який містить визначення поняття«основні засоби».
Вартісну межу для основних засобів підвищено із 2500 грн до 6000 грн.
Згаданий закон набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування. Його опубліковано 12.08.2015 р., а отже він набирає чинності з 01.09.2015 р.
вівторок, 15 березня 2016 р.
Сторнуємо зарплату за 2015 рік: як відобразити у Звіті з ЄСВ

Додано 15.03.2016
Лист ДФС у Рівненській області від 14.03.2016 № 596/10/17-00-13-03-01
Податківці нагадали, що перерахунок заробітку у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу через тимчасову непрацездатність відображається у Звіті з ЄСВ шляхом внесення від’ємних значень сум нарахованої зарплати. Сторновану суму відображають за місяць, за який проводять сторнування.
Якщо ці суми сторнуються за 2015 рік, то на них нараховується ЄСВ за діючими у 2015 році ставками. У таблиці 1 Звіту з ЄСВ суми сторнованого утриманого ЄСВ відображають у відповідних рядках розділів 4 та 5.
понеділок, 14 березня 2016 р.
Розрахунки через РОS-термінал: чи потрібен РРО і як підтвердити платіж

Додано 14.03.2016
Лист ГУ ДФС в Одеській області від 09.03.2016 № 208/Р/15-32-14-06-10
При здійсненні розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО є обов’язковим.
Для здійснення розрахункових операцій через РРО в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) допустимим є, зокрема, використання РОS-терміналу, який налаштований для роботи в єдиному циклі з РРО.
При цьому документом, який підтверджує здійснення платежу за допомогою платіжної картки, має бути:
- фіскальний касовий чек (у разі обов’язкового застосування РРО);
- розрахунковий документ, який відповідає вимогам чинного законодавства (у разі звільнення від застосування РРО).
Так відповіли регіональні податківці на запит щодо можливості застосування РРО суб’єктом господарювання, який не здійснює розрахунки в готівковій формі, при використанні РОS-терміналу, та документального підтвердження платежів у такому разі.
неділя, 13 березня 2016 р.
пʼятниця, 11 березня 2016 р.
четвер, 10 березня 2016 р.
середа, 9 березня 2016 р.
Спрощено порядок розрахунків при імпорті енергетичних товарів

Додано 09.03.2016
Постанова Правління НБУ від 03.03.2016 № 139
НБУ спростив порядок розрахунків при імпорті енергетичних товарів.
Нагадаємо, що за загальним правилом уповноважені банки зобов’язані здійснювати інвалютні авансові платежі за імпорт товару, загальна вартість якого перевищує 500 тис. дол. США, винятково з використанням акредитивної форми розрахунків. Однак завдяки внесеним змінам така вимога не поширюється на операції з купівлі таких енергетичних товарів:
- нафти;
- газу природнього;
- електроенергії;
- бензину;
- дизпалива тощо.
Не діють зазначені вище обмеження й при реалізації проектів, що фінансуються за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій.
субота, 5 березня 2016 р.
четвер, 3 березня 2016 р.
середа, 2 березня 2016 р.
Розрахунок норм тривалості робочого часу на 2016 рік
Розрахунок норм тривалості робочого часу на 2016 рік при П'ЯТИДЕННОМУ робочому тижні з ДВОМА ВИХІДНИМИ днями у СУБОТУ та НЕДІЛЮ
Шукаєте виробничий календар на 2016 рік? Плануєте графік роботи підприємства на наступний рік? Складаєте графік відпусток? У пригоді Вам стане розрахунок норм тривалості робочого часу на 2016 рік при П'ЯТИДЕННОМУ робочому тижні з ДВОМА ВИХІДНИМИ днями у СУБОТУ та НЕДІЛЮ при однаковій тривалості часу роботи за день упродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів.
Просто натисніть на зображення, щоб збільшити його. Ви також можете зберегти календар на своєму комп’ютері та роздрукувати за потреби (краще, аби принтер був кольоровим).
Просто натисніть на зображення, щоб збільшити його. Ви також можете зберегти календар на своєму комп’ютері та роздрукувати за потреби (краще, аби принтер був кольоровим).
Підписатися на:
Дописи (Atom)