02.04.2018
Фонд соцстрахування нагадав, як відбувається розрахунок страхового стажу для нарахування лікарняних
Як зазначає прес-служба ФСС, лля розрахунку суми допомоги згідно з листком непрацездатності страхувальнику необхідно визначити страховий стаж працівника, оскільки від правильності його обчислення залежить розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105 страховий стаж період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Також до страхового стажу зараховуються наступні періоди, як такі, за які сплачено страхові внески:
- відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;
- період отримання виплат за окремими видами соціального страхування;
- допомоги по тимчасовій непрацездатності,
- допомоги по вагітності та пологах;
- допомоги по безробіттю;
- допомоги внаслідок нещасного випадку на виробництві;
- пенсії по інвалідності.
Час перебування працівника у відпустці для догляду за дитиною від 3-х до 6-ти років до страхового стажу не зараховується.
Обчислення страхового стажу відбувається страхувальником за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Держреєстру, а за періоди до його запровадження – у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.
Для застрахованих осіб, які працюють на підприємстві страхувальника менше, ніж пів року надання довідки форми №ОК-5 (Індивідуальні відомості про застраховану особу) у разі тимчасової непрацездатності, є обов’язковим. Довідка №ОК-5 видається органами ПФУ за місцем реєстрації за особистим зверненням працівника.
Місяці, за які не сплачений ЄСВ або є борг зі сплати ЄСВ, не можна зараховувати до страхового стажу.
Страховий стаж для оплати листка непрацездатності визначають на дату настання страхового випадку в період роботи.
Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від страхового стажу і становить, відповідно до ст. 24 Закону №1105, при стажі:
- до 3-х років – 50% середнього розміру зарплати,
- від 3-х до 5-ти років – 60%,
- від 5-ти до 8-ми років – 70%,
- понад 8 років – 100%.
Таким чином, від правильності визначеного розміру страхового стажу залежить розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності кожної застрахованої особи.
***
Читайте також:
- Джерело:
- Фонд соціального страхування України
Немає коментарів:
Дописати коментар