пʼятниця, 20 квітня 2018 р.

Нарахування ЄСВ: якщо виплати менше мінімальної зарплати

19.04.2018 
Фахівці офіційного видання ДФС розповіли, як нараховувати ЄСВ в різних ситуаціях, якщо виплати менше мінімальної заробітної плати
Ситуація 1. Нарахована працівнику заробітна плата за місяць становить менше мінімальної у зв’язку з тим, що він перебував частину місяця у відпустці без збереження зарплати. Але якщо врахувати індексацію, то сума — більша за мінімальну заробітну плату. Як нараховувати ЄСВ в такому разі?
Для працівників, які перебували у відпустках без збереження зарплати, у разі якщо фактична база нарахування єдиного внеску за відпрацьований час менше мінімальної зарплати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску. Тобто застосовується вимога щодо нарахування єдиного внеску з мінімальної зарплати. Але, як роз'яснювали податківці раніше, ця вимога застосовується лише щодо працівників за основним місцем роботи (про це тут) і не застосовується  щодо інвалідів, які працюють у юросіб (читайте тут) (від ред.).

Відповідно до п. 2.2.7 Інструкції №5 суми виплат, пов’язані з індексацією заробітної плати працівників, віднесено до фонду додаткової заробітної плати.
Якщо заробітна плата працівника за місяць становить менше мінімальної заробітної плати, у зв’язку з тим, що він перебував частину місяця у відпустці без збереження зарплати, при цьому йому здійснено індексацію заробітної плати, і загальна сума такого доходу перевищує розмір мінімальної заробітної плати, то ЄСВ нараховується на фактичну суму нарахованого доходу (зарплата + індексація). Тобто індексація враховується при визначенні бази нарахування ЄСВ.

Ситуація 2. Працівник працює за основним місцем роботи на умовах неповного робочого часу. Чи потрібно робити «дотяжку» ЄСВ, якщо заробітна плата такого працівника менше мінімальної?
Заробітна плата (дохід), що нараховується (виплачується) роботодавцем застрахованій особі, яка працює на умовах неповного робочого часу за основним місцем роботи, є базою нарахування єдиного внеску. При цьому якщо її розмір не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.
Джерело:
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Швидкий пошук:
Єдиний соціальний внесок Заробітна плата

Немає коментарів:

Дописати коментар