Фіскали нагадують: з 1 липня реєстрація ПН у Єдиному реєстрі відбувається винятково за формулою
Для реєстрації податкових накладних (далі – #ПН) та розрахунків коригування (далі – РК) у ЄРПН платники ПДВ мають забезпечити достатню наявність реєстраційної суми, обрахованої за формулою згідно п. 2001.3 ПКУ.
Сума за формулою має бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у ПН або РК, що підлягають реєстрації. Якщо коштів недостатньо, то зареєструвати документи не вдасться.
Збільшити реєстраційну суму можна декількома варіантами:
– за рахунок отриманих ПН та #РК (на збільшення суми ПДВ), які внесені до ЄРПН;
— за рахунок сплати #ПДВ на митниці під час розмитнення товарів;
— поповнивши електронний ПДВ-рахунок коштами.
Крім того, реєстраційну суму платників #ПДВ автоматично:
— з 01.07.15 р. збільшено на так звану суму «овердрафту», яка дорівнює середньомісячному розміру податку, задекларованому та погашеному платником до бюджету протягом попередніх 12 місяців;
— до 10.07.15 р. буде збільшено на суму надміру зарахованих ними до бюджету коштів, сформованих станом на 01.07.15 р.
Наприклад: якщо платнику необхідно зареєструвати в #ЄРПН ПН, в якій сума ПДВ становить 20 тис. грн, при цьому його реєстраційна сума має від’ємне значення і становить -5тис. грн, то платнику податку для отримання можливості зареєструвати таку податкову накладну необхідно збільшити реєстраційну суму на 25 тис. грн.
Податківці також нагадали, що термін реєстрації #ПН складає 15 днів. Також зверніть увагу, що з 01.07.15 р. працюють всі штрафи, передбачені ст. 1201 ПКУ за несвоєчасну реєстрацію ПН та РК у #ЄРПН, у т.ч. і 10%-й штраф за прострочення терміну реєстрації від 1 до 15 днів.
Немає коментарів:
Дописати коментар