16.03.2017
Чи повинні реквізити податкових накладних, що складаються на дату виникнення податкових зобов’язань по касовому методу по факту оплати, відповідати показникам первинних документів? Консультує ДФС
ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що податкова накладна повинна містити ідентичні показники (номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ) тим, що зазначені в первинних документах в частині, що оплачена контрагентом-покупцем.
Якщо в первинному документі, зокрема, рахунку за централізоване водопостачання та водовідведення, одиниця виміру товарів/послуг зазначена як «м 3», то:
- в графі 4 «Одиниця виміру товару/послуги» податкової накладної необхідно зазначати «м 3»,
- в графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» - відповідне чисельне значення частки натуральних одиниць, яка відповідає частині, оплаченій контрагентом – покупцем.
Якщо ж в первинному документі зазначена «послуга», в то в графі 4 «Одиниця виміру товару/послуги» податкової накладної необхідно зазначати «послуга», в графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» проставляється значення «1» або відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу.
Податкова накладна, заповнена без порушень та зареєстрована в ЄРПН, є підставою для формування податкового кредиту контрагента.
Від редакції
Нагадаємо, що наразі податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.
Тому тільки у випадку, коли операція ідентифікується, покупець буде мати право ПК за такою ПН. Звісно, за умови її реєстрації в ЄРПН та відсутності помилки в коді УКТ ЗЕД та інших помилок, які не дають право на ПК.
- Джерело:
- ДФС у Дніпропетровській області
Немає коментарів:
Дописати коментар