вівторок, 27 вересня 2016 р.

Основний працівник і як сумісник: середня зарплата за час відпустки обчислюється окремо по кожній посаді

27.09.16 

АКЦЕНТИ консультації, яку подано нижче:
«Якщо працiвник працює в однiй установi як основний працiвник i як сумiсник, йому надається й оплачується вiдпустка i за основною посадою i за посадою за сумiсництвом.
Середнiй заробiток для оплати часу щорiчної вiдпустки обчислюється за обiйманими посадами окремо

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробiтної плати та умов працi

Про оплату часу вiдпустки
ПИТАННЯ: Працiвник тривалий час працював в установi за основним мiсцем роботи, з 1 липня 2014 р. був прийнятий ще i на роботу за сумiсництвом (0,5 ставки). У цьому самому мiсяцi вiн пiшов у вiдпустку, яку йому оплатили лише за основним мiсцем робота, оскiльки за сумiсництвом був вiдсутнiй розрахунковий перiод i вiдповiдно сумарний заробiток. Ще одна вiдпустка у працiвника була в наступному мiсяцi, в якому розрахунковим перiодом за сумiсництвом є лише липень.
З 29 лютого 2015 р. працiвник звiльнився з роботи за сумiсництвом, перевищивши використану вiдпустку на шiсть днiв. Як вiдрахувати цi днi, враховуючи, що перша вiдпустка за сумiсництвом узагалi не була оплачена?
ВIДПОВIДЬ: Згiдно зi ст. 2 Закону України «Про вiдпустки» (далi - Закон) громадяни України, якi перебувають у трудових вiдносинах з пiдприємствами, установами, органiзацiями незалежно вiд форми власностi та галузевої належностi, мають право на вiдпустку. Це право забезпечується наданням вiдпустки визначеної тривалостi iз збереженням на її перiод мiсця роботи, заробiтної плати у випадках, передбачених цим Законом.

Сумiсники також мають право на вiдпустку, оскiльки перебувають у трудових вiдносинах з пiдприємством.
Виходячи з викладеного, якщо працiвник працює в однiй установi як основний працiвник i як сумiсник, йому надається й оплачується вiдпустка i за основною посадою i за посадою за сумiсництвом.
Середнiй заробiток для оплати часу щорiчної вiдпустки обчислюється за обiйманими посадами окремо.
Нарахування виплат за час щорiчної вiдпустки та компенсацiї за невикористанi вiдпустки провадять за п. 7 Порядку обчислення середньої заробiтної плати, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.02.95 р. № 100 (з наступними змiнами та доповненнями), дiленням сумарного заробiтку за останнi перед наданням вiдпустки 12 мiсяцiв або за менший фактично вiдпрацьований перiод на вiдповiдну кiлькiсть календарних днiв року чи меншого вiдпрацьованого перiоду (за винятком святкових i неробочих днiв, установлених законодавством, - ст. 73 КЗпП). Одержаний результат множать на число календарних днiв вiдпустки.
За статтею 22 Закону, якщо працiвник звiльнився до закiнчення робочого року, за який вiн уже одержав вiдпустку повної тривалостi, для покриття його заборгованостi власник або уповноважений ним орган провадить вiдрахування iз заробiтної плати за днi вiдпустки, що були наданi в рахунок невiдпрацьованої частини робочого року.
При цьому роботодавець має утримати суму середньої заробiтної плати, виплачену працiвниковi за днi вiдпустки, якi були наданi в рахунок невiдпрацьованої частини робочого року.
Начальник вiддiлу, Неля СИНЬКО
"Праця i зарплата" N 30 (994), 10 серпня 2016 р.

Немає коментарів:

Дописати коментар