понеділок, 17 вересня 2012 р.

Особенности правового регулирования деятельности интернет-магазинов


flpnews

Какими правилами должен руководствоваться каждый украинский интернет-магазин в своей работе – анализирует для ЮРЛИГИ адвокат Анастасия Москаленко.
Одной из интесивно развивающихся сегодня сфер бизнеса является бизнес в сети Интернет. В 90 % случаев такой бизнес предусматривает продажу через Интернет определенного товара, то есть электронную торговлю с помощью интернет-магазинов (далее также — ИМ), которые могут быть созданы параллельно с обычными магазинами как их интернет-сайты или функционировать без «реального» магазина, сохраняя товар на складах.
Деятельность интернет-магазинов регулируется нормами Хозяйственного и Гражданского кодексов Украины, законами Украины «О защите прав потребителей», «Об электронном документообороте», «О защите персональных данных», постановлением Кабинета Министров Украины от 15.06.2006 N 833 «Об утверждении Порядка осуществления торговой деятельности и правил торгового обслуживания населения» и Правилами продажи товаров на заказ и вне торговых и офисных помещений, утвержденными приказом Министерства экономики Украины от 19.04.2007 г. № 103, последние из которых являются специальными нормативными актами о деятельности ИМ.
Также деятельность интернет-магазинов в определенной мере регулируют законы Украины «Об электронных документах и электронном документообороте» и «Об электронной цифровой подписи», «О телекоммуникациях», «Об информации», «О защите информации в автоматизированных системах», «Об авторском праве и смежных правах» и другие.

ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ за період із 10 по 14 вересня 2012 року



Виробникам та імпортерам тютюнових виробів 

  • Максимальні ціни на тютюн

  • ДПСУ в додатку до листа від 30.08.12 р. № 2072/0/71-12/15-5117 навела встановлені в 2012 році максимальні роздрібні ціни на тютюнові вироби. Їх можна завантажити на офіційному сайті ДПС у м. Києвіkyiv.sts.gov.ua/data/material/000/011/68458/0.xls


Для закладів охорони здоров'я 

  • Послуги з харчування громадян у закладах охорони здоров'я — без ПДВ

  • Кабмін затвердив Порядок надання послуг з харчування громадян у закладах охорони здоров'я, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість.
    Аби послуги з харчування громадян у закладах охорони здоров'я звільнялися від ПДВ, їх мають надавати безпосередньо такі заклади, зокрема, на базі їх блоків харчування, або підприємства громадського харчування, з якими ці заклади уклали договір.
    Види послуг із харчування громадян у закладах охорони здоров'я, операції з надання яких звільняються від ПДВ, наведено в п. 3 новоспеченого Порядку. При цьому від ПДВ звільняються операції з надання згаданих послуг у межах затверджених норм харчування в грамах, а громадян, для яких не встановлено таких норм, — у межах визначеної грошової норми витрат на харчування (максимальна денна грошова норма таких витрат розраховується так: прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць ділять на кількість днів у відповідному місяці, а отриманий результат помножують на 1,4). Коментар редакції читайте в газеті "Все про бухгалтерський облік" № 85 за 2012 рік.
    Постанова КМУ від 05.09.12 р. № 818. Чинна 

    вівторок, 11 вересня 2012 р.

    Можно ли выписывать налоговые накладные на русском языке в области, где он признан региональным?


    Пунктом 201.1 НКУ определено, что плательщик налога обязан предоставить покупателю (получателю) по его требованию подписанную уполномоченным плательщиком лицом и скрепленную печатью (при наличии) налоговую накладную, составленную по выбору покупателя (получателя) одним из способов:
    – в бумажном виде;
    – в электронной форме с соблюдением условия о регистрации в порядке, предусмотренном законодательством, электронной подписи уполномоченного плательщиком лица и регистрации налоговой накладной в Едином реестре налоговых накладных. В этом случае составление налоговой накладной в бумажном виде на является обязательным.
    В п. 201.2 НКУ также определено, что форма и порядок заполнения налоговой накладной утверждается центральным органом исполнительной власти, обеспечивающим формирование государственной финансовой политики.
    Пунктом 2 Порядка заполнения налоговой накладной, утвержденного приказом Минфина от 01.11.2011 г. № 1379 (далее – Порядок № 1379), установлено, что налоговая накладнаязаполняется на государственном языке по установленной форме путем:

    Украинцам разрешили массовое кредитование


    Верховный суд Украины выдал разъяснение, которым подтверждено право населения и предприятий выдавать займы под проценты без лицензии. Суд пришел к выводу, что закон «О финуслугах и госрегулировании рынков финуслуг» должен применяться только к специальным субъектам-участникам рынка финансовых услуг, как банки, кредитные союзы, финансовые компании. Они для своей  деятельности должны получать соответствующую лицензию. Другие юридические и физические лица под действие закона не подпадают. Как регулируется их деятельность, UBR.UA поинтересовался у партнера юридической компании Юрия Семенюка.
    UBR.UA: Какова история рассмотрения данного вопроса?

    Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2013 рік


    МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

    ЛИСТ

    від 21.08.2012 р. N 9050/0/14-12/13

    Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2013 рік

    Під час розрахунку норми тривалості робочого часу безпосередньо на підприємстві слід керуватися нижчезазначеним.
    Як передбачено частиною першою статті 50 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Підприємства і організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, ніж передбачено в частині першій цієї статті. При встановленні меншої норми тривалості робочого часу слід мати на увазі, що оплата праці у цьому випадку має провадитись за повною тарифною ставкою, повним окладом.
    Відповідно до частини першої статті 51 КЗпП скорочена тривалість робочого часу встановлюється:
    1) для працівників віком від 16 до 18 років - 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) - 24 години на тиждень.
    Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої в абзаці першому цього пункту для осіб відповідного віку;
    2) для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці, - не більш як 36 годин на тиждень.
    Перелік виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого часу, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 N 163.
    Крім того, законодавством встановлюється скорочена тривалість робочого часу для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).
    Скорочена тривалість робочого часу може встановлюватись за рахунок власних коштів на підприємствах і в організаціях для жінок, які мають дітей віком до 14 років або дитину-інваліда.
    Згідно зі статтею 69 Господарського кодексу України підприємство самостійно встановлює для своїх працівників скорочений робочий день та інші пільги.
    При розрахунку балансу робочого часу слід мати на увазі, що згідно зі статтею 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 КЗпП, скорочується на одну годину як при п'ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні, а напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.
    Відповідно до статті 73 КЗпП у 2013 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові і неробочі дні:
    • 1 січня - Новий рік;
    • 7 січня - Різдво Христове;
    • 8 березня - Міжнародний жіночий день;
    • 1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих;
    • 5 травня - Пасха (Великдень);
    • 9 травня - День Перемоги;
    • 23 червня - Трійця;
    • 28 червня - День Конституції України;
    • 24 серпня - День незалежності України;
    Згідно з частиною третьою статті 67 КЗпП у випадку, коли святковий або неробочий день (ст. 73 КЗпП) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тому за графіком п'ятиденного робочого тижня з вихідними днями у суботу та неділю у 2013 році вихідний день у неділю 5 травня має бути перенесений на понеділок 6 травня, вихідний день у неділю 23 червня має бути перенесений на понеділок 24 червня, вихідний день у суботу 24 серпня - на понеділок 26 серпня.
    Як правило, з метою створення сприятливих умов для святкування, а також раціонального використання робочого часу, розпорядженнями Кабінету Міністрів України рекомендується переносити робочі дні для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями у суботу та неділю.
    У зв'язку з тим, що зазначене розпорядження має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів приймається роботодавцем самостійно шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.
    Прийняте роботодавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи підприємства, установи, організації та норму тривалості робочого часу у місяцях, в яких запроваджено перенесення робочих днів. Тому всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу мають здійснюватися по зміненому у зв'язку перенесенням робочих днів графіка роботи підприємства.
    При цьому слід мати на увазі, що у разі перенесення робочого дня, який передує святковому чи неробочому дню, на інший вихідний день, для збереження балансу робочого часу за рік тривалість роботи у цей перенесений робочий день має відповідати тривалості передсвяткового робочого дня, як це передбачено статтею 53 КЗпП.
    Законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень установлений на підприємстві (п'ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлені вихідні дні, а тому на підприємствах, в установах і організаціях норма тривалості робочого часу на рік визначається самостійно з дотриманням вимог статей 50 - 53, 67 і 73 КЗпП.
    Наводимо приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2013 рік (додається), розрахованої за календарем п'ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день впродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів.
    За зазначених умов, залежно від тривалості робочого тижня, норма робочого часу на 2013 рік становитиме:
    • при 40-годинному робочому тижні - 2002,0 год.;
    • при 39-годинному робочому тижні - 1957,8 год.;
    • при 38,5-годинному робочому тижні - 1932,7 год.;
    • при 36-годинному робочому тижні - 1807,2 год.;
    • при 33-годинному робочому тижні - 1656,6 год.;
    • при 30-годинному робочому тижні - 1506,0 год.;
    • при 25-годинному робочому тижні - 1255,0 год.;
    • при 24-годинному робочому тижні - 1204,8 год.;
    • при 20-годинному робочому тижні - 1004,0 год.;
    • при 18-годинному робочому тижні - 903,6 год.

    Заступник Міністра -
    керівник апарату
    В. Коломієць


    Додаток
    до листа Міністерства соціальної політики України
    21.08.2012 N 9050/0/14-12/13

    Розрахунок норм тривалості робочого часу на 2013 рік при п'ятиденному робочому тижні з двома вихідними днями у суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день упродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів

    N з/п
    Показник
    Січень
    Лютий
    Березень
    Квітень
    Травень
    Червень
    Липень
    Серпень
    Вересень
    Жовтень
    Листопад
    Грудень
    2013 р.
    1
    Кількість календарних днів
    31
    28
    31
    30
    31
    30
    31
    31
    30
    31
    30
    31
    365
    2
    Кількість святкових днів і днів релігійних свят (число місяця, на яке припадає свято)
    2 (1, 7)
    -
    1 (8)

    4 (1, 2, 5, 9)
    2 (23, 28)
    -
    1 (24)
    -
    -
    -
    -
    10
    3
    Кількість вихідних днів
    8
    8
    10
    8
    8
    10
    8
    9
    9
    8
    9
    9
    104
    4
    Кількість днів, робота в які не проводиться
    10
    8
    11
    8
    12
    12
    8
    10
    9
    8
    9
    9
    114
    5
    Кількість робочих днів
    21
    20
    20
    22
    19
    18
    23
    21
    21
    23
    21
    22
    251
    6
    Кількість днів, що передують святковим та неробочим, в які тривалість робочого дня (зміни) при 40-годинному тижні зменшується на одну годину (число місяця, в яке скорочується тривалість робочого дня)

    -
    1 (7)
    1 (30)
    1 (8)
    1 (27)
    -
    1 (23)
    -
    -
    -
    1 (31)
    6
    Норма тривалості робочого часу, год.
    7
    при 40-годинному робочому тижні
    168
    160
    159
    175
    151
    143
    184
    167
    168
    184
    168
    175
    2002
    8
    39-годинному робочому тижні
    163,8
    156
    156
    171,6
    148,2
    140,4
    179,4
    163,8
    163,8
    179,4
    163,8
    171,6
    1957,8
    9
    38,5-годинному робочому тижні
    161,7
    154
    154
    169,4
    146,3
    138,6
    177,1
    161,7
    161,7
    177,1
    161,7
    169,4
    1932,7
    10
    36-годинному робочому тижні
    151,2
    144
    144
    158,4
    136,8
    129,6
    165,6
    151,2
    151,2
    165,6
    151,2
    158,4
    1807,2
    11
    33-годинному робочому тижні
    138,6
    132
    132
    145,2
    125,4
    118,8
    151,8
    138,6
    138,6
    151,8
    138,6
    145,2
    1656,6
    12
    30-годинному робочому тижні
    126
    120
    120
    132
    114
    108
    138
    126
    126
    138
    126
    132
    1506
    13
    25-годинному робочому тижні
    105
    100
    100
    110
    95
    90
    115
    105
    105
    115
    105
    110
    1255
    14
    24-годинному робочому тижні
    100,8
    96
    96
    105,6
    91,2
    86,4
    110,4
    100,8
    100,8
    110,4
    100,8
    105,6
    1204,8
    15
    20-годинному робочому тижні
    84
    80
    80
    88
    76
    72
    92
    84
    84
    92
    84
    88
    1004
    16
    18-годинному робочому тижні
    75,6
    72
    72
    79,2
    68,4
    64,8
    82,8
    75,6
    75,6
    82,8
    75,6
    79,2
    903,6

    ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ за період із 3 по 7 вересня 2012 року


    До відома 

    • Держкомстат оприлюднив індекси споживчих цін на товари та послуги

    • У серпні 2012 року індекс інфляції становить 99,7%, порфвняно з липнем 2012 року.
      За інформацією, оприлюденою на офіційному сайті Держстату www.ukrstat.gov.ua

    • Норми робочого часу на 2013 рік

    • Фахівці Мінсоцполітики оприлюднили Розрахунок норм тривалості робочого часу на 2013 рік при п'ятиденному робочому тижні з двома вихідними днями в суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день упродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів.
      Лист Мінсоцполітики України від 21.08.12 р. № 9050/0/14-12/13 

    четвер, 6 вересня 2012 р.

    В Украине ввели ограничения по продаже валюты в одни руки


    Государственный ощадный банк Украины (Ощадбанк, Киев) ввел ограничение на продажу наличной валюты в одни руки в сумме $1 тыс.
    Об этом сообщили в одном из центральных столичных отделений этого государственного банка.
    Введение определенных неофициальных ограничений по продаже валюты в одни руки в Ощадбанке также подтвердил информированный источник в центральном офисе кредитно-финансового учреждения, передает Интерфакс-Украина.
    Усредненный курс продажи валюты в банках Киева в среду утром достиг 8,21 грн/$, а покупки – 8,15 грн/$, в то же время Ощадбанк продолжает продажу валюты по курсу 8,11 грн/$: в центральных отделениях этого госбанка пока наблюдаются лишь умеренные очереди в несколько человек, продажа ведется без ажиотажа.

    Если работник отказывается от отпуска


    Минсоцполитики Украины в письме от 21.06.2012 г. № 207/13/116-12 сообщает, что согласно ч. 4 ст. 24 Закона Украины от 15.11.96 г. № 504/96-ВР «Об отпусках» работник имеет право на замену части ежегодного отпуска денежной компенсацией при условии фактического использования им 24 календарных дней ежегодного отпуска. Если у работника остались дни неиспользованного отпуска (свыше 24 календарных дней), то по его письменному заявлению за них может быть выплачена денежная компенсация.
    Кроме того, Минсоцполитики отмечает, что конкретный период предоставления ежегодных отпусков согласуется между работником и работодателем, который обязан письменно предупредить работника о дате начала отпуска не позднее чем за две недели до установленного графиком срока. Если работник отказывается использовать отпуск, работодатель имеет право в пределах, установленных графиком, без заявления работника издать приказ о предоставлении отпуска работнику. При невыполнении такого приказа работник может быть привлечен к дисциплинарной ответственности.

    Учредительные документы должны быть составлены на украинском языке


    Государственный регистратор оставил без рассмотрения поданные документы для регистрации, мотивируя это тем, что учредительные документы составлены на русском языке. Правомерно ли данное действие регистратора?
    Документы, которые подаются для регистрации, должны быть все на государственном языке, каковым является украинский. Поэтому госрегистратор вполне мотивированно оставил документы без рассмотрения, так как они не соответствуют требованиям, установленным Законом, что является одним из оснований для оставления без рассмотрения.
    Основание: ст. 8, 24 ЗУ «О государственной регистрации юридических лиц и физических лиц — предпринимателей» №755 от 15.05.2003 г.

    Видатки на відрядження для "чужих"


    Может ли предприятие возместить расходы на командировку не работнику предприятия?

    Согласно Инструкции о служебных командировках в пределах Украины и за границу, утвержденной приказом Министерства финансов Украины от 13.03.1998 г. N 59 служебной командировкой считается поездка работника по распоряжению руководителя органа государственной власти, предприятия, учреждения и организации, полностью или частично содержится (финансируется) за счет бюджетных средств (далее - предприятие), на определенный срок в другой населенный пункт для выполнения служебного поручения вне места его постоянной работы (при наличии документов, подтверждающих связь служебной командировки с основной деятельностью предприятия).

    Таким образом, учреждение может направлять в командировки лиц, состоящих с ним в трудовых отношениях, и возмещать им расходы согласно подтверждающих документов. Подтверждающими документами, удостоверяющими стоимость понесенных в связи с командировкой расходов, являются расчетные документы в соответствии с Законом Украины "О применении регистраторов расчетных операций в сфере торговли, общественного питания и услуг" и Налогового кодекса Украины.

    В случае возмещения расходов не работникам учреждения такие расходы облагаются налогом на доходы физических лиц согласно п.164.2 ст.164 Налогового кодекса Украины.
                                                                                                                                                  Ирина Касьян 
    Главный государственный налоговый инспектор 
    ГНИ в Соломенском районе г. Киева ДПС

    Также читайте:

    вівторок, 4 вересня 2012 р.

    Зміни в законодавстві 27-31.08.2012р.


    НОВИНИ ПРО ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ
    за період із 27 по 31 серпня 2012 року
      ДО ВІДОМА

    • Порядок списання штрафів та пені за розстроченою заборгованістю за страховими внесками

    • Фахівці ПФУ оприлюднили:
      — Порядок списання штрафів та пені платникам, які виконали умови договору про розстрочення сум заборгованості зі сплати страхових внесків. Ним визначено механізм списання штрафів та пені платникам, які відповідно до укладеного договору про розстрочення сум заборгованості зі сплати страхових внесків у повному обсязі погасили заборгованість зі сплати страхових внесків за період до 31 грудня 2010 року та не допустили виникнення нової заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період дії такого договору;
      — форму договору про розстрочення сум заборгованості зі сплати страхових внесків.
      Постанова Правління ПФУ від 19.07.12 р. № 12-1. Чинна

    Класифікація платників Єдиного податку


    Законом от 05.07.2012 N 5083-VI добавлены еще две группы плательщиков единого налога: пятая (для физлиц) и шестая (для юрлиц). Единственное их отличие от третьей и четвертой соответственно – больший размер годового дохода, предельный размер которого для новых групп составляет 20 млн. гривен.

    В остальном существенных изменений по единому налогу этим Законом не предусматривается. Предлагаем сводную таблицу всех шести групп единого налога.

    Група
    Види діяльності
    Обмеження
    Ставка
    Кількість найманих працівників
    Обсяг річного доходу
    1
    Фізичні особи - підприємці, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню
    Не використовують
    150 тис. грн.
    1-10 % мінімальної заробітної плати
    2
    Фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства
    10
    1 млн. грн.
    2-20 % мінімальної заробітної плати
    3
    Фізичні особи - підприємці
    20
    3 млн. грн.
    3% від доходу – у разі сплати ПДВ; 5% від доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку
    4
    Юридичні особи
    50
    5 млн. грн.
    5
    Фізичні особи - підприємці
    20
    20 млн. грн.
    7% від доходу – у разі сплати ПДВ; 10% від доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
    6
    Юридичні особи
    50
    20 млн. грн.

    Источник: Налоговещание

    Прожитковий мінімум у 2012 році


    Основные социальные показатели на 2012 год



    1 января
    1 апреля
    1 июля
    1 октября
    1 декабря
    прожиточный минимум
    1017
    1037
    1044
    1060
    1095
    минимум для детей до 6 лет
    893
    911
    917
    930
    961
    минимум для детей от 6 до 18 лет
    1112
    1134
    1144
    1161
    1197
    минимум для трудоспособных лиц
    1073
    1094
    1102
    1118
    1134
    минимум для лиц, утративших трудоспособность
    822
    838
    844
    856
    884
    минимальная заработная плата
    1073
    1094
    1102
    1118
    1134

    Источник: news.ligazakon.ua